Już  po raz czwarty Parafialny Klub Sportowy św. Józef zorganizował obóz piłkarski i siatkarski dla dzieci i młodzieży. W tym roku swoje umiejętności sportowe doskonaliliśmy w pięknej górskiej miejscowości Maniowy nad Jeziorem Czorsztyńskim od 16 do 21 lipca.

Nasz wspólny wyjazd rozpoczęliśmy od Mszy świętej w kościele parafialnym, by na obóz wyjechać z błogosławieństwem. Każdy sportowiec, żeby osiągnąć sukces, musi ciężko pracować, stąd też treningi trwały aż 4 godziny dziennie, ale nie brakowało i chwil relaksu: jednego dnia skorzystaliśmy z basenów termalnych w Białce Tatrzańskiej, a nazajutrz udaliśmy się w kierunku pienińskiego przełomu Dunajca, by zobaczyć jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Polsce. Trasa od Szczawnicy liczyła 12 km i bogata była w różnego rodzaju atrakcje widokowe, dlatego nikt nie myślał o zmęczeniu.

Każdego dnia spędzaliśmy czas na pogodnych wieczorkach i śpiewie, które nas mocno integrowały; mogliśmy się w ten sposób lepiej poznać, ale też sprawdzić swoje umiejętności sportowe i intelektualne.

Do domów wracaliśmy z poczuciem, że ten obóz zbyt szybko się zakończył, a przecież jeszcze było tyle do zrobienia. Jest to dobra prognoza na przyszłość, tylko że teraz musimy cierpliwie zaczekać na przyszły rok i powoli odliczać dni do kolejnego obozu z Parafialnym Klubem Sportowym.

Ks. Leszek Kaczmarczyk